otrdiena, 25. 09, 2018
Biedrība Jūrkante
Smilšu iela – 9, Salacgrīva, Salacgrīvas novads, LV4033, Latvija

Logo +371 29427095,
Logo dzintra@jurkante.lv
 
Jaunumi

2012. Oktobris

Bišu kosmoss
31.10.2012

Biedrības Jūrkante izsludinātajā projektu konkursā liepupiete Zane Pīpkalēja ieguva Leader programmas līdzfinansējumu (Ls 2607) projekta Biškopības aprīkojuma un saistītā inventāra iegāde medus produkcijas pirmapstrādei Liep­upes pagasta «Mieriņos» īstenošanai. - «Auseklī» izlasīju, ka «Jūrkantes» vadītāja Dzintra Eizenberga stāsta par fizisko personu neieinteresētību pieteikties konkursā. Ļoti ilgi domāju, līdz uzrakstīju projektu. Ar tiem strādāju ikdienā, tādēļ pieredze bija, - stāsta Z. Pīpkalēja. Tiesa, finansējuma saņemšana nebijusi viegla, jo Lauku atbalsta dienests prasījis visu ko pierādīt un sarūpēt dažādus dokumentus. Visiem, kas gatavojas pieteikties, viņa iesaka rēķināties ar to, ka fiziskām personām, lai gan tiek solīts 50% atbalsts, patiesībā piešķir tikai 29%. - Kā fiziskai personai man PVN neatmaksā. Arī citādi to nevaru atgūt. Tādēļ ir neliela vilšanās sajūta. Bet arī tāpat ir labi, jo Eiropa jau dod to naudiņu, - vērtē sarunbiedre.

Lasīt vairāk ...


Salacgrīvas zvejnieki apmierināti ar nākamgada nozvejas kvotām
31.10.2012

Pirmdien Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā un Rīgas līcī 2013. gadā. - Mums izdevās panākt Latvijas zivsaimniecības nozares un zvejnieku interesēm atbilstošas nozvejas kvotas 2013. gadā, jo zveja un zivju apstrāde ir būtiskas nozares Latvijas tautsaimniecībā un nodarbinātībā. Kopumā nozvejas kvotas, salīdzinot ar šo gadu, ir palielinājušās, izņemot mencu un lašu zveju, - teica zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Viņa ir gandarīta, ka, pieņemot lēmumu, ievērota Latvijas nostāja šajā jautājumā.

Lasīt vairāk ...


Tūja kūpina
31.10.2012

Svētdien Tūjā, atpūtas laukumā Krimalnieki atklāja jauno zivju kūpinātavu. Tā tapusi projektā Tūja kūpina. Biedrība Tūjaskrasts to īstenojusi, lai sniegtu jaunu pakalpojumu tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem. Tagad viņiem ir iespēja atpūtas laukumā pašiem kūpināt zivis. Kūpinātavas izmantošana ir bez maksas, bet zivis un malka jāgādā pašiem. Malku iespējams nopirkt arī atpūtas laukumā, bet zivis var noķert jūrā, iegādāties tirgū vai pie vietējiem zvejniekiem. Nereti nelielus lomus viņiem nav izdevīgi kūpināt pašiem, tādēļ zvejnieki labprāt tos pārdod. Cilvēkiem, kam patīk aktīvā atpūta, zivju kūpināšana jūras krastā noteikti būs interesants piedzīvojums. Tūristu aktivitātes te sāksies jaunajā atpūtas sezonā, bet vietējie iedzīvotāji kūpinātavu var izmantot jau tagad.

Lasīt vairāk ...


31.10.2012

 

Biedrības “Jūrkante” paziņojums

Biedrība „Jūrkante” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu 6.kārtu Lauku attīstības programmas (2007.–2013.gads) LEADER pieejas īstenošana pasākums 411: Konkurētspējas veicināšana vietējo attīstības stratēģijas īstenošanas teritorijā.

Projekta iesniegumus pieņems no 2012.gada 20.oktobra  līdz 2012.gada 20.novembrim

VI. kārtas ietvaros pieejamais finansējums Ls 23 278,23.

 

Finansējuma sadalījums pa rīcībām:

1.      411.pasākumā „Konkurētspējas veicināšana vietējo attīstības stratēģijas īstenošanas teritorijā” 1.aktivitātē iekārtas, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana, infrastruktūras izveide lauksaimniecības produktu ražošanai un pirmapstrādei, tai skaitā pašu saražotās produkcijas iepakošanai, kā arī ilggadīgo augļkopības kultūraugu (izņemot zemenes) stādu iegāde, stādījumu balstu sistēmu, žogu un žogu balstu iegāde, uzstādīšana un stādījumu ierīkošana.

Rīcība – Lauksaimniecības produktu ražošana un pirmapstrāde – pieejamais finansējums Ls 10 178.91.  

2. 411.pasākuma “Konkurētspējas veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” 2.aktivitāte  iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana, infrastruktūras izveide lauksaimniecības produktu pārstrādei un pirmapstrādei mājas apstākļos, tai skaitā pašu saražotās produkcijas iepakošanai.

     

      Rīcība – Lauksaimniecības produktu pārstrāde un pirmapstrāde mājas apstākļos Pieejamais finansējums Ls 13 099,32.

Projektu iesniegumu iesniegšanas adrese:

Biedrība „Jūrkante”, Salacgrīva, Smilšu iela 9.

Koordinatore: Dzintra Eizenberga, kontakttālrunis 29427095.

e-pasts: dzintra.eizenberga@salacgriva.lv.

Projektu iesniegumus var iesniegt arī elektroniska dokumenta formā, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu un apliecinātu ar laika zīmogu Elektronisko dokumentu likumā noteiktajā kārtībā, projekta iesniegums nosūtāms Lauku atbalsta dienestam uz e-pastu lad@lad.gov.lv.

www.jurkante.lv; www.salacgriva.lv; www.limbazi.lv un www.lad.gov.lv.

 
Arhīvs
2018 (24)   
2017 (18)   
2016 (17)   
2015 (16)   
2014 (14)   
2013 (19)   
2012 (17)   
2011 (17)   
          Copyright © 2018, Izstrādātajs WebSoft.lv