piektdiena, 23. 08, 2019
Biedrība Jūrkante
Smilšu iela – 9, Salacgrīva, Salacgrīvas novads, LV4033, Latvija

Logo +371 29427095,
Logo dzintra@jurkante.lv
 
Jaunumi
17320

Pieredzes apmaiņas brauciens pie Liepājas partnerības
31.08.2011


Otrdienas rīts sākās jau četros no rīta mums trim no biedrības Jūrkante, jo esam nolēmuši pievienoties Valsts Zivju tīkla organizētajam pieredzes apmaiņas brauciena uz Liepāju.

Grobiņa mums ļoti smaidīga sagaida Inita Ate – biedrības „Liepājas rajona partnerība” koordinatore. Kaut gan ārā  līst – mūs gaida karsta kafija un Initas iekārtotas mājīgas biroja telpas. Mums ir izdevība iepazīties gan ar biroju, gan ar padomes locekļiem , gan prezentāciju par Liepājas partnerības darbu. Jautājumi birst virknē, bet Inita apsola, ka būs visu dienu kopā ar mums un uz visiem jautājumiem centīsies atbildēt dienas gaitā, jo Liepāja ar Eiropas Zivsaimniecības fonda  atbalstu  ir izdevies īstenot vairākus interesantus projektus. Gribētos parādīt pēc iespējas vairāk.

Sarunu valodā un saprotamāki katram no mums tās ir Zivju LEADER naudas.  Pirmais projekts ar ko iepazīstamies ir Grobiņas novadā  Tūrisma klubu OGA priekšsēdētāju Raimondu Reini. Ļoti patīkami klausītos jo stāstījumā ir pilnīgi skaidrs, ka šis cilvēks ir Grobiņas novada patriots, viņa idejas ir apbrīnas vērtas. Mēs tiekam iepazīstināti ar  projektu, kurš ir apstiprināts, bet vel realizācija nav uzsākta – tas ir projekts par Seno Vikingu nometnes  vietas izveidi Grobiņā. Reiņa kungs uzver, svarīgs ir šis vēsturiskais stāsts un tas kalpo par vadmotīvu tūristu piesaistei , bet pats galvenais  aizlaistas teritorijas labiekārtošana,  airēšanas slaloma bāzes izveide, vide, kas izglītoto.  Protams, galvenokārt šo vietu  izmantos vietējie iedzīvotāji.  Runātāji ļoti pozitīvi vērtēja sadarbību ar novada pašvaldību, jo ari Liepāja, tāpat, ka Salacgrīva novada pašvaldība atbalsta nevalstiskās organizācijas.

Pabijām Virgas pagasta, kur jau padomju laikā ir izveidota Prūšu ūdenskrātuvē, tāpēc pagasta padome daudz domājusi, kā šo vietu sakārtot. Pateicoties Zivju Leader radusies ideja un šoreiz ari reizē biedrība  „Rob Lanka”, kas rakstījusi projektu, projekts ieguvis atbalstu 14 tūkstošus latu un ir izveidota patīkama atpūtas vieta, gan tūristiem, gan vietējiem iedzīvotājiem. Zivju žāvētava, galds zivju produkcijas apstrādes, kā ari tualetes, šūpoles, piestātnes, laivas un ūdens riteņi un masīvi galdi, pie kā piesēts un izgaršot pašu noķertās, kūpinātās zivis.

Diena beidzas Pāvilostā, kur mūs sagaidīja novada domes priekšsēdētājs un ari reizē Liepājas partnerības padomes loceklis  Uldis Kristapsons.  Nācās brauc par ceļu, ko pats Kristapsona kungs gan pagaidām vel sauc par neceļu, bet šeit redzējām, kā tiek izlietoti līdzekļi infrastruktūras sakārtošanai – ceļiem, ko Pāvilostas novads ieguvis EZF konkursā. Tad  vārējam izbaudīt  gan lielos viļņus jūrā, gan ēdām karsti kūpinātas plekstes un kopīgi ar ZM Zivsaimniecības speciālistiem pārrunājām par turpmākajām iespējam Eiropas Zivsaimniecības fonda apguve, jo Lauku atbalsta dienests ir  izsludinājis  iesniegumu pieņemšanu papildus finansējuma saņemšanai Eiropas Savienības Eiropas Zivsaimniecības fonda Rīcības programmas pasākumos "Teritorijas attīstības stratēģiju īstenošana"


Ielādēju


      Atpakaļ
          Copyright © 2019, Izstrādātajs WebSoft.lv